пн. - пт. з 9:00 до 20:00
сб. - нд. з 10:00 до 17:00

Відмінності балкона від лоджії

У всіх людей балкон і лоджія виконує одну і ту ж функцію і тому їх часто плутають. Але вони можуть нести різне навантаження та відрізняються розмірами. Давайте розбиратися.

Балкон – бетонний майданчик із огорожею, що виступає за межі будинку. Через невелику несучу здатність основи, яка кріпиться тільки з одного боку, ширина таких майданчиків від 70 см до 100 см. Огородження балконів у старих будинках виконані у вигляді металевих решіток, а в нових з цегли або бетонної плити завтовшки 4 - 6 см.

Види балконів: консольні, на стовпах. У консольного варіанта бетонна основа, з одного боку, защемлена несучою стіною. Варіант на стовпах додатково укріплений несучими колонами, які збільшують несучу здатність плити.

На балконах забороняється міняти металеву огорожу, на цегляну або піноблочну кладку, якщо це не було передбачено спочатку. Тому що це перевантажує і до того малу вантажопідйомність плити. Також заборонено вибивати підвіконну тумбу при продовженні кімнати за рахунок балкона. Через те, що це може катастрофічно знизити несучу здатність плити, адже кріпиться вона за рахунок продавлювання несучої стіни разом з підвіконною тумбою.

Лоджія – огороджений бетонний майданчик, який не виступає за периметр будинку. У поодиноких випадках вона може виступати за межі будинку, але обов'язково мають одну або дві несучі стіни з боків. Завдяки кріпленню основи з двох або трьох сторін, несуча здатність основи дозволяє робити їх практично будь-якої ширини, але частіше зустрічаються від 90 см до 180 см. Огородження лоджій у старих будинках виконані у вигляді металевих решіток, а в нових із цегли, піноблоку або бетонної плити завтовшки від 4 до 10 см.

Види лоджій: вбудована, прибудована, кутова. У вбудованого варіанта основа плити защемлена з трьох сторін несучими стінами. Прибудована лоджія виступає за периметр будинку, а основа затиснена несучою стіною будинку і з двох боків спирається на зведені несучі стіни. Кутова лоджія схожа з варіантом прибудованої, але зведена несуча стіна тільки з одного боку.

Підсумуємо. Головна відмінність балкона від лоджії полягає у виступаючій бетонній основі за межі будинку, що кріпиться тільки з одного боку.

Балкон та лоджія у чому різниця згідно ДСТУ

У чому ж різниця між балконом та лоджією? Відповідно до ДСТУ Б В.2.6-164:2011 пункту 4: "Балкон, як правило, має консольне затискання плити перекриття у зовнішній стіні, а лоджія має спирання плити перекриття за схемою балки на двох опорах."

Що дешевше засклити і обшити

Засклити лоджію завжди дешевше ніж балкон, через маленьку площу скління. У середньому площа вікон на балконі вдвічі більша, ніж на лоджії, при однаковій довжині. А обшивка балкона навпаки дешевша ніж у лоджії, через меншу площу оздоблення. У середньому площа обшивки лоджії більша, ніж балкона на 40-60 %, при однаковій довжині.